Wednesday 10 July 2013

anniversary of 30 Tir 1952 Iran and failure of Reza Pahalvai project in Canadaمن اگر سروده باشم وطنم تو شعر نابی
من اگر ستاره باشم وطنم تو آفتابی
در استانه شصت و یکمین سالگرد قیام 30 تیر مردم ایران  علیه استبداد سلطنتی
چند ماه پس از کودتای ننگین 28 مرداد 1332(1953) دکتر دانلد. ان. ويلبر مأمور ارشد سيا و يکی از طراحان و فعالان اصلی کودتا جزوه ای به نام « سرنگونی مصدق، نخست وزير ايران» تهيه کرد که در آن ضمن بيان چگونگی شکل گيری پروژه کودتا به نام پروژه آژاکس، به شرح رويدادهايی پرداخته است که منجر به سرنگونی دولت قانونی دکتر محمد مصدق شد.
کودتای 28 مرداد 32 در ايران نخستين کودتايی بود که دولت آمريکا توانست از آن طريق، دولتی را سرنگون کرد.
جزوه « ويلبر» که جزو اسناد محرمانه سازمان سيا تلقی می شد و در ژوئن  2000 منتشر شد که روزنامه نيويورک تايمز انرا منتشر کرد.. اين جزوه از گزارش های نادری است که درباره کودتای 28 مرداد از زبان يک دست اندرکار کودتا نوشته شده و در آن جزييات عمليات آن روز آمده است. در اينجا خلاصه ای از مطالب گزارش دکتر دانلد . ان . ويلبر را می خوانيد:
نطفه کودتا از زمستان سال 1331 با ديدار مقامات امنيتی - اطلاعاتی بريتانيا با کرميت روزولت رييس بخش خاور نزديک و آفريقای سازمان سيا در واشنگتن بسته شد.
 در 16 فروردين 32 رييس سيا بودجه ای يک ميليون دلاری برای کودتا تخصیص داد.
به « هندرسون» سفير آمريکا و « راجر گويران» رييس ستاد سيا در تهران اختيار تام داده شد تا بدون نياز به مجوز اضافی  يک ميليون دلار رهزینه کنند.
 در ارديبهشت 32 ويلبر مشاور مخفی ان ای ا ، بخش خاور نزديک و آفريقای سيا مأموريت يافت تا در همکاری نزديک با سازمان ضد جاسوسی بريتانيا ( اس آ اس) نقشه سرنگونی مصدق را بريزد. و متاسفانه مسیر تاریخ ملت ایران ،  دمکراسی خاورمیانه را از روشنی به سیاهی تغییر دادند .  اقای اوباما در سخنرانی خود در دانشگاه قاهره در سال 2009 –خرداد 88  به صراحت نقش  اشتباه آمریکا در سرنگونی دولت قانونی زنده یاد دکتر محمد مصدق را پذیرفت .  
متاسفانه ژنرالها ، وزرا و مقامات امنیتی فاسد  رژیم سلطنتی که خود بخشی از علت سقوط  محمدرضا پهلوی  توسط ملت بزرگ ایران در سال 57    بودند ، همچنان  تلاش دارند پیرو سیاست ملانصرالدین  که "حرف مرد یکی هست " در رویاهای خود برای بازگشت به قدرت و  دیکتاتوری سلطنتی در جمع بسیار محدودشان ، داستان پردازی کنند..   آنها تلاش می کنند  با سو استفاده از  دیکتاتوری مذهبی در ایران ،   دیکتاتوری بشدت فاسد  سلطنتی را که برای همیشه پرونده اش توسط ملت شجاع ایران به بایگانی تاریخ سپرده شده است ،  تطهیر کنند.
رهبر طیف بدون پشتوانه مردمی ، شکست خودرا کتمان می کند .  عدم  استقبال ایرانی های مقیم کانادا و امریکا از تجمعات بدون جمعیت این  رهبر خوش حرف ، بدون عمل  ، بر ای سازمانهای جاسوسی دنیا  هم پوشیده نیست بطوری که حتی سازمانهای اطلاعاتی امریکا نیز از اقای  رضا پهلوی  قطع امید کرده اند و دیگر به وی توجهی نمی کنند.
 .  متاسفانه  برخی ازسیاستمداران  دولت محافظه کار هارپر تلاش  بیهوده ای کردند تا شاید به این طیف درحال انقراض ، امیدی بدهند .   منشور تخیلی و ادعای پوچ رهبری رضا پهلوی  فقط توجه  یک نماینده لیبرال در پارلمان انتاریو (رضا مریدی )  را که در سالهای اخیر بر خلاف نظریه و در خواست اکثریت جامعه ایرانی عملا از هیچ تلاشی برای  تشدید تحریم ها علیه کامیونیتی ایرانی تحت عنوان "حقوق بشرو دمکراسی برای ایران " ، فروگذار نکرده ست ،را بخود جلب کرده است  .
هیچ فردی یا جریانی  در خارج از کشور نمی تواند بدون نظر خواهی عمومی و اشکار ، جریان ورشکسته سلطنت را به عنوان نماینده مردم ایران به سیاستمداران کانادا معرفی  و توصیه کند. 
اقای رضا پهلوی باید بپذیرد که دوران کودتای سازمانهای جاسوسی دولتها گذشته است و مردم  ایران اجازه نخواهند داد کسانی که بجای مشاوره با مردم با دولتمردان  و سازمانهای جاسوسی  بیگانه در تماس هستند ودر این روال  حتی هواداران معدود او در جریان جزییات این  ارتباطات  ضد ایرانی قرار نگرفته اند. ، نمی توانند  در مورد اینده  ملت بزرگ و قهرمان ایران تصمیم بگیرند.
دولت  محافظه کار اقای هارپر که تحریم های غیر منصفانه  را بر کامیونیتی ایرانی و ملت ایران  به دلیل مشاوره های ضد ایرانی همین جریان کم تعداد پرگو که خود را سخنگوی  کامیونیتی ایرانی  معرفی کرده اند ا عتبار سیاسی خود را در بین  جامعه ایرانی مقیم کانادا کمتر کرده است .
صدای شوم تحریم و جنگ نباشید به گفته ژان کریتین نخست وزیر سابق  کاناد ، دولت محافظه کاراعتبار جهانی کانادا
د رعرصه بین المللی را  نیز زیر سوال برده است .   .
اکثریت جامعه ایرانی همانند اکثریت مردم کانادا ،  در خواست می کنندکه دولت محافظه کار، کانادا را به مسیر صلح و دوستی با ملت شریف ایران تمایل جدی تری را نشان بدهد.

ما برای آنکه ایران خانه‌ی خوبان شود
رنج دوران برده ایم
ما برای آنکه ایران گوهر تابان شود
خون دلها خورده‌ایم
tel: 647-9090043

ائتلاف کانادایی ایرانی برای صلح
ژوییه 2013 – تورنتو - کانادا

No comments:

Post a Comment