Sunday 8 September 2013

اطلاع رسانی ائتلاف کانادایی ایرانی برای صلح از سو استفاده حامیان تحریم از شهدای قتل عام 67
town hall information  table on Reza Moridi  pro sanction liberal , abusing 67 political massacre

 
اطلاع رسانی ائتلاف کانادایی ایرانی برای صلح از سو استفاده حامیان تحریم از شهدای قتل عام 67


 

روز شنبه 7 سپتامبر 2013  ائتلاف کانادایی ایرانی برای صلح میزی   برای اگاهی رسانی   در جلسه 25 مین سالگرد کشتار مظلومانه بیش از 3500 زندانی سیاسی در ایران در سال 1367 دایر کردند

این جلسه در محل نورث یورک سنتر در 5100 خیابان یانگ برگزارشد.

این جلسه که برای اولین بار توسط 4 گروه – حزب توده – فداییان اکثریت – کومله و حزب دمکرات کردستان د رتورنتو برگزار می شد علاوه بر زندانیان سیاسی ، سخنران دیگری هم داشت . رضا مریدی نماینده  نماینده لیبرال حامی سرسخت تحریم علیه ایران (  تحریم ها ی به ظاهر علیه دولت جمهوری اسلامی ) سخنران دیکر بود  

ائتلا ف باور دارد که تحریم ها همانند عراق آغازیک جنگ  دیگر در خاومیانه به ظاهر برای حقوق بشر ودر باطن برای تسلط نا عادلانه و کنترل نفت منطقه  علیه ایران هست که مردم  ایران و خاورمیانه  از ان رنج خواهند برد.

از انجا که اقای رضا مریدی علاوه بر تلاش برای تحریمها ی بیشتر و حمایت از تحریم ها ، از اپوزیسیون های تقلبی جنگ طلب حمایت می کند ، ائتلاف ازیکی از مسولین برگزارکننده  3 هفته قبل درخواست کرده بود که زمان کوتاهی برای ادای نقطه نظرات انها داده شود .زیرا ائتلاف باور دارد که تمامی کسانی که مظلومانه در زندانهای ایران در سال 67 قتل عام شدند با استبداد از نوع سلطنتی و مذهبی مرزبندی شفاف داشتند. انها همجنین با دولتهای توسعه طلب و جنگ طلب مانند اسرائیل و امریکا موضع جدی داشتند بنابراین کسانی که خود طرفدار تحریم و جنگ هستند اخلاقا نمی توانند بزرگداشت این فرزندان شجاع ایران را که برای عدالت اجتماعی – کار و ازادی برای همه را گرامی بدارند.

همانگونه که سکوت دولت حاکم کانادا در ان دوران و نیز سکوت حزب لیبرال – و ان دیپی دراین مورد از سال 57 تا چند سال اخیر ، نشان از سیاسی بودن این حمایت ها و یادمان شهدا می باشد .

اقای مریدی هنگام خروج از جلسه به جمشید باقرزاده از بنیان گزاران ائتلاف گفتند که در گذشته به ایشان توهین شده است که باقرزاده صریحا این اتهام را رد می کند و از اقای مریدی درخواست می کند که یک میتینگ عمومی در حوزه انتخابیه ریچموند هیل برای شنیدن نظرات سا کنان ان شهر تشکیل دهند که ایشان 4 بار این تقاضا را رد می کنند.

تشکیل جلسه عمومی با شهروندان اولین قدم برای شنیدن صداهای مختلف در یک دمکراسی هست و کسانی که از ان می گریزند از پاسخگویی به مردم واهمه دارند.

شهدای مردم ایران در سال 67 با فداکردن جانشان نشان دادند که نباید بر سر اصول مردمی و اخلاقی مماشات کرد.

اقای حسن گلسفیدی از بنیانگزاران ائتلاف نیز در پاسخ به اقای مریدی که می گوید با اپوزیسیون سازی مخالف است می گوید که باید گفتگوی رود درو داشت تا همه ازمواضع یکدیگر مطلع باشند.

اکثریت مردم کانادا مخالف جنگ بوده و خواهند بود . نمایندگانی که با عوامفریبی سعی می کنند افکار عمومی مردم کانادا را با استفاده از رسانه های جنگ طلب علیه حقوق جامعه ایرانی و مردم ایران تحت عنوان حقوق بشر ، در صندوق های رای مردم تکلیفشان را روشن خواهند کرد.

ائتلاف  از اقای تورج که امکان دایرکردن میز برای اطلاع رسانی را فراهم کردند تشکر می کند.


Tel:647-909-0043


 

No comments:

Post a Comment